За нас

За нас

ПРОФИЛ НА САНМЕ

Шангај SANME Mining Machinery Corp., Ltd. е водечки производител на опрема за дробење и скрининг во Кина, кинеско-германско заедничко вложување холдинг.Со модерна производствена способност и одлични тимови за истражување и развој на професионални инженери, ние цело време се посветивме на истражување и развој на нови производи и технологии од неговото основање, што ги прави нашите развиени производи да постигнат напреден светски стандард.

Ние не само што можеме да понудиме целосен асортиман на опрема за дробење и скрининг, вклучувајќи дробилка за вилица, дробилка за конус, ударник, VSI, екран, обновување на фин песок, мобилни постројки за дробење и скрининг, туку и обезбедуваме целосни решенија.Особено развиената опрема за рециклирање градежен отпад врз основа на нашето професионално искуство долги години достигна меѓународно напредно ниво.

Нашите производи се широко применети во областа на преработка на агрегати, рециклирање градежен отпад и преработка на минерали, во меѓувреме, извезуваме во повеќе од 100 земји и региони во светот.Нашата цел е да обезбедиме сигурни производи и услуги за глобалните клиенти и да создадеме вредности за нашите клиенти.

околу 1
околу 2
околу 3
околу 4
околу 5
околу 6
околу 7
околу 8
околу 9
клиент-1

ЛАФАРЖ ГРУПА

клиент-2

HOLCIM ГРУПА

клиент-3

GLENCORE XSTRATA ГРУПА

клиент-4

ЦЕМЕНТ ХУАКСИН

клиент-5

СИНОМА

клиент-6

КИНА Обединети ЦЕМЕНТ

клиент-7

SIAM CEMENT GROUP

клиент-8

ЦЕМЕНТ КОНХА

клиент-10

ГРУПА ШУГАНГ

клиент-12

POWERCHINA

клиент-9

ИСТОК НАДЕЖ

клиент-11

ЧОНГКИНГ ЕНЕРГИЈА

ВКУПНО ЕКСПЕРТ ЗА РЕШЕНИЕ ЗА ОБРАБОТКА НА АГРЕГАТИ

Провајдер на систем за дробење и скрининг
Производител на комплетен сет на опрема за дробење и скрининг
Квалификуван добавувач за градежни материјали и рударски гиганти
Давател на решение за рециклирање на градежен отпад
Пионер на мобилната индустрија за дробење во Кина
Квалификуван добавувач за водечки светски претпријатија

РАБОТА ВО САНМЕ

околу 10
околу 13
околу 11
околу 22
околу 23
околу 24
околу 16
околу 17

САНМЕ ВРЕМЕ ДРВО

2018 година
1.SANME потпиша EPCO проект за агрегатно производство од 2000t/h за Huaxin Cement
2.SANME беше награден како Најдобра достапна технологија за рециклирање на градежен отпад (BAT) (2017-2018)
3.SANME беше награден како одличен добавувач на опрема во агрегатната индустрија
4. Јанг Анмин, претседател на SANME беше оценет како експерт за процесна технологија во агрегатната индустрија
5. Пуштена во функција производствената линија за гранитни агрегати во Фуџиан преземена од САНМЕ
6.Проектот за рециклирање на градежен отпад во Донгјанг, провинцијата Жеџијанг преземен од SANME беше пуштен во употреба
7.Проектот за рециклирање на градежен отпад во Нанксианг, Шангај преземен од SANME беше пуштен во употреба
8. Производството на агрегат за мобилен гранит за Редубл во Ксиан преземено од SANME беше пуштено во употреба
9.ANME беше годишно наградуван како Топ 100 претпријатија, Топ 100 претпријатија кои плаќаат даноци и награда за социјални добротворни цели во земјата Qingcun, округот Fengxian, Шангај

2017 година
1. Мобилна фабрика за дробење со удари од големи размери MP-PH359 беше успешно развиена
2.Првиот производител на песок на САНМЕ, сличен на зграда, излезе од производната линија
3.SANME го презема проектот за рециклирање на градежен отпад во Тианзилинг, Хангжу
4.SANME го презема проектот за рециклирање на градежен отпад на Zhongtian Group во Џинхуа, провинцијата Жеџијанг
5.SANME беше награден како иновативно претпријатие на кинеската индустрија за градежен отпад
6. Јанг Анмин, претседател на САНМЕ беше вработен како член на Првиот експертски комитет од Националниот комитет за управување со градежен отпад и рециклирање
7. Јанг Анмин, претседател на SANME беше награден како извонреден претприемач во агрегатната индустрија
8. Јанг Анмин, претседател на SANME беше вработен како член на експертски комитет на Седмиот Совет на Кина Агрегат соработник
9. САНМЕ беше награден како иновативно претпријатие во агрегатната индустрија

2016 година
1.Конус дробилката SMS5000 од големи размери излезе од производната линија
2.SANME презема производствена линија за варовник од 800 т/ч во Луојанг, провинцијата Хенан
Сериите 3.S се успешно развиени
4.САНМЕ беше награден како иновативно претпријатие во агрегатната индустрија
5.САНМЕ ја доби Втората награда за напредок во науката и технологијата од страна на Министерството за образование

2015 година
1. Големи вилица дробилката JC771 валани надвор од производствената линија
2. дробилките со вилица JC443 и JC555 се извезени во Јужна Америка и добија пофалби од клиентите
Пренослива фабрика за дробење вилица од серијата 3.PP е извезена во САД
4.SANME презема линија за производство на железна руда од 500 t/h во Монголија
5.SANME презема 500t/h производствена линија за варовник за Nantong Cement
6.SANME беше оценет како претпријатие кое го почитува договорот и го вреднува ветувањето во Шангај
7.SANME беше оценет како Топ 50 производител на градежни машини во Кина
8.SANME беше оценет како Топ 100 во индустријата за услуги за градежни материјали во 2015 година
9. САНМЕ беше награден како напредно претпријатие на Националниот комитет за управување и рециклирање градежен отпад во 2015 година

2014 година
1.Проектот Lafarge го помина конечното прифаќање во Гуижоу, Кина
2.Конус дробилката од серијата SMS3000 беше извезена во Јужна Кореја
3.SANME се приклучи на Кинеската меѓународна изложба за цементна индустрија и првпат ја прикажа конусната дробилка од серијата SMS4000;
4.SANME победи на наддавањето за проект за управување со градежен отпад на Shougang Group
5.SANME го потпиша договорот со Holcim во Индонезија
6. Одржана третата седница на првиот извршен одбор меѓу кинеско-германските партии
7.Конусна дробилка од серијата SANME SDY2100 испорачана на проект во Казахстан прикачен на најголемото рударско претпријатие во светот

2013 година
1.SANME индонезиска канцеларија формално основана
2.SANME соработува со CHINARES CEMENT на проектот за дробење, успешен понудувач
3. SANME како заменик-претседател на Одделението за управување со градежен отпад и Комитетот за ресурси Линија за производство на агрегат чакал на SINOMA договорена од SANME Добивање инспекција и благодарност на Боли.Јаји, претседател на Бенин
4.SANME Организирање донации за Јаан сонародници
5. Производната линија на купувачот SANME Русија е завршена, добивајќи церемонија за сечење лента и пофалби, пропагандирана и пријавена

2012 година
1.СМГ300 цилиндричен конус дробилката ужива успешно пробна работа и се става во производство
2.JC663 JC663 JC663 JW Crusher од европска верзија, уживајќи во успешното пробно работење
3.Кинеско-германско заедничко вложување MP-PH10 Crawler Mobile Crushing Plant, лансирана во 2012 година
4. HOLCIM врши истрага во SANME и потпишување на почетната спогодба за соработка
5.SANME поминува верификација на Bureau Veritas, издавање извештај за инспекција на фабриката
6. SANME и HAZEMAG заеднички присуствуваат на изложбата Intermat 2012
7.SMS2000 Хидраулична дробилка за конус се појавува во Cementtech за прв пат

2011 година
1. САНМЕ беше награден како Модел на асоцијација за претпријатие за песок во 2010-2011 година
2.SANME беше награден како еден од најдобрите 50 производители во кинеската инженерска машинска индустрија
3.SANME беше овластен како спонзор на конференцијата за технологија за рударска индустрија во Кина во 2011 година
4.SANME стана член на Професионалниот комитет за опрема за перење и скрининг на кинеската асоцијација на индустријата за тешки машини
5.SANME го доби патентниот сертификат за структурата за брза конверзија на Crusher Cavity
6.SANME доби сертификат за патент за мантил за специјална структура
7.SANME доби сертификат за патент на Crusher Slip
8.SANME доби сертификат за патент на уред за подлога на Crusher Socket
9.SANME доби сертификат за патент на уред за заштита од абење на главната осовина на дробилката
10.SANME доби сертификат за патент на зајакната плоча против заглавување на уредот
11.SANME доби сертификат за патент на Mantle Structure for Crusher

2010 година
1.Кинеско-германски JV Holding
2.SANME SMH120 Конус дробилката Добиен CE сертификат
3.SANME доби CQC-ISO9001:2008 GB/T19001-2008 Сертификација за систем за управување со квалитет;

 • 2019 година
  Доделена награда за патент во Кина
  Новата технологија беше избрана во Каталог на напредни и применливи технологии за зачувување и сеопфатно искористување на минералните суровини од страна на Министерството за природни ресурси
  Единственото претпријатие во индустријата што ќе биде избрано за Топ десет успешни претпријатија што ќе влезе во АСЕАН во 2019 година
  Песокот на East Hope од 220-280TPH, преземен од SANME, беше пуштен во употреба
  Пуштена во употреба линијата за рециклирање на украсен отпад во Куншан, провинцијата Џиангсу, преземена од SANME
  Проектот за производство на варовнички агрегат на Huaxin Cement (Jinghong) и EPC проект за фин градежен песок, преземен од SANME беше пуштен во употреба
  Претседателот на SANME Јанг Анмин го прифати интервјуто од CETV за да разговара за рециклирање на градежен отпад
  Помина евалуација на иновативниот проект за индустриска технологија во округот Фенгксиан, Шангај
  Пуштена во употреба линијата за рециклирање градежен отпад со годишен капацитет од 1 милион тон во Сужоу, провинцијата Анхуи, преземена од SANME
 • 2018 година
  SANME потпиша EPCO проект за агрегатно производство од 2000 t/h за Huaxin Cement
  SANME беше награден како Најдобра достапна технологија за рециклирање на градежен отпад (BAT) (2017-2018)
  SANME беше награден како одличен добавувач на опрема во агрегатната индустрија
  Јанг Анмин, претседател на SANME беше оценет како експерт за процесна технологија во агрегатната индустрија
  Пуштена е во функција производствената линија за гранитни агрегати во Фуџиан преземена од САНМЕ
  Проектот за рециклирање на градежен отпад во Донгјанг, провинцијата Жеџијанг преземен од SANME беше пуштен во употреба
  Проектот за рециклирање на градежен отпад во Нанксианг, Шангај преземен од SANME беше пуштен во употреба
  Производството на мобилен гранит агрегат за Редубл во Ксиан преземено од SANME беше пуштено во употреба
  ANME беше годишно наградуван како Топ 100 претпријатија, Топ 100 претпријатија кои плаќаат даноци и награда за социјална добротворна организација во земјата Qingcun, округот Fengxian, Шангај
 • 2017 година
  Успешно беше развиена фабриката за дробење со мобилно влијание од големи размери MP-PH359
  Првиот производител на песок на САНМЕ, сличен на зграда, излезе од производната линија
  SANME го презема проектот за рециклирање на градежен отпад во Тианзилинг, Хангжу
  SANME го презема проектот за рециклирање на градежен отпад на Zhongtian Group во Џинхуа, провинцијата Жеџијанг
  SANME беше награден како иновативно претпријатие на кинеската индустрија за градежен отпад
  Јанг Анмин, претседател на САНМЕ беше вработен како член на Првиот експертски комитет од Националниот комитет за управување со градежен отпад и рециклирање
  Јанг Анмин, претседател на SANME беше награден како извонреден претприемач во агрегатната индустрија
  Јанг Анмин, претседател на САНМЕ беше вработен како член на Експертскиот комитет на Седмиот Совет на Кина Агрегат соработник
  САНМЕ беше награден како иновативно претпријатие во агрегатната индустрија
 • 2016 година
  .Конусна дробилка SMS5000 од големи размери излезе од производствената линија
  SANME презема производствена линија за варовник од 800 т/ч во Луојанг, провинцијата Хенан
  Сериите S се успешно развиени
  САНМЕ беше награден како иновативно претпријатие во агрегатната индустрија
  САНМЕ ја доби Втората награда за напредок во науката и технологијата од страна на Министерството за образование
 • 2015 година
  Голема дробилка за вилица JC771 излезе од производната линија
  Дробилките за вилица JC443 и JC555 се извезени во Јужна Америка и добија пофалби од клиентите
  Пренослива фабрика за дробење вилица од серијата ПП е извезена во САД
  SANME презема линија за производство на железна руда од 500 t/h во Монголија
  SANME презема 500 t/h производствена линија за варовник за Nantong Cement
  SANME беше оценет како претпријатие кое го почитува договорот и го вреднува ветувањето во Шангај
  SANME беше оценет како Топ 50 производител на градежни машини во Кина
  SANME беше оценет како Топ 100 во индустријата за услуги за градежни материјали во 2015 година
  САНМЕ беше награден како напредно претпријатие на Националниот комитет за управување и рециклирање градежен отпад во 2015 година
 • 2014 година
  Проектот Лафарж го помина конечното прифаќање во Гуижоу, Кина
  Конус дробилката од серијата SMS3000 беше извезена во Јужна Кореја
  SANME се приклучи на Кинеската меѓународна изложба за цементна индустрија и првпат ја прикажа конусната дробилка од серијата SMS4000;
  SANME победи на наддавањето за проект за управување со градежен отпад на Shougang Group
  САНМЕ го потпиша договорот со Холчим во Индонезија
  Се одржа третата седница на првиот извршен одбор меѓу кинеско-германските партии
  Конус дробилката SANME SDY2100 од серијата испорачана на проект во Казахстан прикачен на најголемото рударско претпријатие во светот
 • 2013 година
  Канцеларијата на SANME во Индонезија формално е основана
  SANME соработува со CHINARES CEMENT на проектот за дробење, успешен понудувач
  SANME е заменик-претседател на Одделението за управување со градежен отпад и Комитетот за ресурси Линија за производство на агрегат чакал на SINOMA договорена од SANME Добивајќи инспекција и благодарност на Боли.Јаји, претседател на Бенин
  САНМЕ организира донации за сонародниците Јаан
  Производствената линија на купувачот SANME Русија е завршена, добивајќи церемонија за сечење лента и пофалби, пропагандирана и пријавена
 • 2012 година
  SMG300 цилиндричен конус дробилката Уживајќи во успешното пробно возење и се става во производство
  JC663 Crusher за вилица од европска верзија Ужива во успешно пробно работење
  Кинеско-германско заедничко вложување MP-PH10 Crawler Mobile Crushing Crusher, лансирана во 2012 година
  HOLCIM врши истрага во SANME и потпишува првична спогодба за соработка
  SANME полагање верификација на Bureau Veritas, издавање извештај за инспекција на фабриката
  SANME и HAZEMAG заеднички присуствуваат на изложбата Intermat 2012
  SMS2000 Хидраулична дробилка за конуси се појавува во Cementtech за прв пат
 • 2011 година
  САНМЕ беше награден како Асоцијација Модел на претпријатие за песок во 2010-2011 година
  SANME беше награден како еден од најдобрите 50 производители во кинеската индустрија за инженерски машини
  SANME беше овластен како спонзор на конференцијата за технологија за рударска индустрија во Кина во 2011 година
  SANME стана член на Професионалниот комитет за опрема за перење и скрининг на кинеската асоцијација за индустрија за тешки машини
  SANME го доби патентниот сертификат за структурата за брза конверзија на Crusher Cavity
  SANME доби сертификат за патент за специјална структура
  SANME доби сертификат за патент на Crusher Slip
  SANME доби сертификат за патент на уред за подлога на Crusher Socket
  SANME доби сертификат за патент на уред за заштита од абење на главната осовина на дробилката
  SANME доби сертификат за патент на зајакната плоча против заглавување на уредот
  SANME го доби сертификатот за патент на Mantle Structure for Crusher
 • 2010 година
  Кинеско-германски JV Holding
  SANME SMH120 Конус дробилката Добиен CE сертификат
  SANME доби CQC-ISO9001:2008 GB/T19001-2008 сертификат за систем за управување со квалитет;